PÁR TIPŮ PRO ZÁŘIVOU A ZDRAVOU PLEŤ

holka beží sluchátka Depositphotos_119316086_l-2015 – kopie.jpg

Jemná, zářivě čistá a mladistvá pleť. Asi se nenajde nikdo, kdo by o ní neměl zájem. Zde je 6 základních rad, jak o svoji pleť správně pečovat, aby vypadala skvěle každý den.

Celý článek

Je mnoho faktorů, které ovlivňují kvalitu Vaší pleti. Od životosprávy, přes klima, hormony, genetiku, až po produkty, které používáme. Vaše pleť vypadá někdy skvěle, někdy je na tom hůře.
1. MÝT SI OBLIČEJ DVAKRÁT DENNĚ

Ráno je potřeba omýt obličej od prachu a bakterií. Člověk se rozhodně i dostatečně probere!

Vaše pleť potřebuje volně dýchat, proto nechoďte spát s make-upem. Dokonce i přírodní produkty blokují Vaše póry a nedovolí pleti detoxikaci a samočištění. Umyjte všechno, rozhodně i řasenku. To, že jí pomocí nehtů večer sundáte, opravdu, nestačí. Chodit cvičit s vrstvou make-upu také není zrovna nejlepší nápad. Vaše pleť se při cvičení potí a póry jsou otevřenější. V noci se pokožka snaží vše vyvažovat a detoxikovat. Pokud nesmyjeme pot, špínu, prach a make-up dokonale, vytváříme si na ní vrstvu bakterií. Nejen že se pleti pod takovou vrstvou nedaří, ale také do ní velmi špatně prostupují aktivní látky z kosmetiky, kterou jste si pečlivě vybrali. Člověk vlastně vyhazuje peníze, pokud nemůže využít plného potenciálu produktu.

Můžete použít květové vody nebo směs vody a oleje. Nabízíme k čištění Dvoufázovou čistící emulzi na bázi aloe vera, biofermentů a směsi nekomedogenních olejů. Neměli bychom opomenout ani exfoliační masky. Pravidelná a jemná exfoliace je velmi důležitým krokem v péči o pleť. Během chvilky zbavíte pleť nečistot a odumřelých kožních buněk. Exfoliaci doporučujeme provádět 2 - 3x týdně. 

2. NESAHAT SI NA OBLIČEJ

Je velmi jednoduché si roznášet po obličeji bakterie pomocí vlastních neposedných ruček. No a co všechno na vás čeká na telefonu, slunečních brýlích, kosmetických štětcích, houbičkách, vatičkách, ručnících či povlečení? A jaké používáme vlasové produkty? Co ulpívá na pramíncích, které se nám pohupují a kloužou po obličeji?

Je docela užitečné se naučit vše pravidelně omývat, desinfikovat a měnit. Já si musela na internátě na střední škole měnit povlečení každý týden. Dost mě to otravovalo. Dnes jsem ale ráda, že jsem si na to zvykla a přijde mi to normální. Sem tam mi to, samozřejmě, o nějaký ten sen ulítne ;-) Berte také v úvahu, jaké produkty používáte… Laky na vlasy, tužidla, gely? Skládají se vždy z nepřeberné škály surovin a ty na vás každý večer čekají na polštáři. Máte citlivou pleť? I toto může být jeden z důvodů, proč tomu tak je.

 3. VAŠE DENNÍ KOSMETICKÁ RUTINA

Zní to divně, že? Nicméně výběr vhodné kosmetiky pro daný typ pleti je stěžejní. Každý jsme unikátní a každému vyhovuje něco jiného. Dokonce se potřeby pleti mění i s ročním počasím. V létě si jen málokdo namaže na obličej šlehaný balzám. Použije ho raději na ruce, lokty a jiné části těla. Jakmile ale přijdou chladnější dny, tak poznáme, jak konejšivý a potřebný vlastně může být. Jeho obrovskou výhodou je, že ho stačí maličko. Já sama teď používám levandulový a po třech měsících jsem v půlce 30ml dózičky.

Nejdůležitější je zaměřit se na svůj typ pleti. Zkoušejte, co vám nejlépe vyhovuje a své tělo poslouchejte. Účinky nového kosmetického produktu se dostavují cca za měsíc díky přirozené obnově vrstev naší pokožky.

Někdy vám bude stačit hydratační krém, jindy zase potřebujete přidat pár kapek oleje pro extra výživu. V naší nabídce zatím hydratační krém chybí. Pilně na tom pracujeme, to nám věřte. Momentálně si hrajeme se zajímavými surovinami. Každopádně, i tak řešení pro dosažení optimální hydratace nabízíme. Květové vody při použití s obličejovými séry vykonají stejnou službu. Voda + olej. Hydratační krém = voda + olej + emulgátor + konzervant.

Neznáte svůj typ pleti?

  • Normální – nejméně problematický typ – šťastný to člověk! Žádná extrémně mastná či naopak suchá místa, zdá se být vyvážená, vláčná, zdravá, s dobrou cirkulací.
  • Suchá – příležitostně se šupinatí, chybí mastné oblasti, pleť je napjatá. Je mnohem více náchylná k tvorbě vrásek, jemných linek a podráždění.
  • Smíšená – problémy s tzv. T-zónou a v oblasti čela, nosu či brady. Tyto části se nadměrně mastí, přestože jsou jiné partie na obličeji suché.
  • Mastná – velmi lesklá pleť bez suchých oblastí.  Zvětšené póry a tendence k tvorbě akné a různých pupínků.

4. HORMONY A STRES

Každý se stresem i hormony bojujeme. Všechny tyto výkyvy se projeví na naší tváři, zvlášť pokud máte na bradě a čelistech sem tam nějaký pupínek. Jakýkoli pupínek v této zóně nám v období před menstruací naznačuje hormonální nerovnováhu. Příliš mnoho testosteronu a androgenu dostane naši pleť do pěkného kolotoče. Pro zjištění hladiny hormonů je možno si nechat otestovat krev. Akné může stejně tak způsobovat vysoká hladina kortizolu. Pokud není náš nervový systém v rovnováze, automaticky je v poplašném režimu, což je z dlouhodobého hlediska nejen pro pleť vyčerpávající.

Každému z nás by prospěla každodenní chvilka pro sebe. Posedět si v klidu, pustit si příjemnou hudbu a jen tak si čučet. Nebo si malovat, číst, prostě co má kdo rád. Hlavní je klid na duši.

5. VHODNÁ STRAVA

Nejen strava pro tělo, ale také něco jako „skin food“, jídlo pro pokožku. Vaše pokožka bude vždy jen tak dobrá, jak dobré jídlo budete přijímat. Jednoduchá pravidla jsou vyhýbání se rafinovaným cukrům, příliš mastným jídlům a různým polotovarům.

Nejlepší volbou jsou co „nejživější“ potraviny, které obsahují mnoho vitamínů a antioxidantů. Důležité je také najít si čas a uvařit si doma. Nezapomínejte také na esenciální mastné kyseliny, například ze lněných semínek. Do jídelníčku také zařaďte probiotika ve formě „zelené“ šťávy, aby se trávicí enzymy udržovaly v pohybu. Pokud si dáváte rádi ovoce, nezapomínejte, že nejlepší je konzumovat ovoce jako samotné jídlo.

Pokud vás zajímá zdravotní prevence a výživa, Mgr. Margit Slimáková má stránky a úžasně zajímavý blog, kde najdete mnoho cenných informací www.margit.cz.

6. POHYB

Kdo by to nečekal, že? Je to tak. Samozřejmě o tomto tématu už byly napsány romány. Dostatek pohybu na čerstvém vzduchu dostatečně prokrvuje a okysličuje celý náš organismus. Díky dobré cirkulaci dokáže tělo odbourávat škodliviny z těla. Svaly, které nejsou povadlé, jsou mnohem pevnější, a to se projeví i na povrchu naší pokožky. Nemusíte přeci běhat maratony. Stačí půl hodiny opravdu svižné chůze, pokud to je možné. Sem tam si jít zaplavat, projet se na kole, popoběhnout si na autobus, nechat si ujet výtah ;-) Sama s tím bojuji… Sedím u počítače nebo stojím v dílně, děti… Opravdu se k něčemu přinutit nebývá snadné. Proto držím palce! Začněte pomalu. Nestojí to za to se teď hned pobláznit a začít dřít. To člověka odradí. Hezky nenápadně, polehoučku… Ono to půjde!

Magazín

VYBERTE SI Z NAŠÍ NABÍDKY

Buďme přátelé

Přihlašte se k odběru exkluzivních nabídek, novinek a tipů pro zářivou a zdravou pleť

Přihlášením k odběru newsletteru souhlasíte s podmínkami ochrany osobních dat.

ProduktyO násMagazínFAQObchodní podmínkyOchrana osobních datKontakt

Jsme tu pro Vás!

PO - PÁ, 10 - 16 hodin | 777 209 113 | indivo@indivo.cz