O NÁS

Indívo je českou značkou přírodní ručně vyráběné kosmetiky. Indívo znamená „všechny dveře otevřené“. I pro Vás jsou u nás všechny dveře otevřené. Uděláme maximum, abyste byli s našimi výrobky spokojení.

KDO JSME A NÁŠ PŘÍBĚH

Jsme mladý manželský pár, Petra a Martin a od roku 2012 se zabýváme výrobou přírodní kosmetiky. K přírodě, bylinám a životu s minimem chemie jsme byli vždy otevření. Bydlíme na okraji České Sibiře. Moji rodiče vytvořili hektar a půl zeleně lesoparkového rázu. Tam, kde všichni společně žijeme a pracujeme, dříve bývalo zahradnictví, máme tak skvělé podmínky pro výrobu i pěstování. Na pozemku funguje od roku 1998 organizace Ochrana Fauny ČR, kde bylo vloni vybudováno také Motýlárium Votice. Vzniklo zde nádherné prostředí plné bylin, kde sbíráme inspiraci, a po boku tohoto ekocentra se snažíme vybudovat permakulturní prostředí. 

Cesta ke kosmetické manufaktuře se utvářela již v dětství, kdy se moje (Petry) maminka, lekárnice, zajímala o homeopatii a lidové léčitelství. Do lékárny jsem jako středoškolačka chodila na brigády a vstřebávala informace, výrobní postupy a samotnou praxi při míchání mastiček. Během studií na střední a vysoké škole jsem závodně plavala. Někdy jsme uplavali i 200km za měsíc. Moje pokožka se stala hypersenzitivní díky chlóru a častému namáčení. Musela jsem si kosmetiku pečlivě vybírat a brzy jsem poznala, co mi vyhovuje a co mi škodí. Vyhovujících produktů bylo v té době minimum. Po narození první dcery jsem byla v hodnocení produktů ještě přísnější :-)

Začali jsme se více zabývat složením výrobků, které jsme doma používali a velmi rychle jsme pročistili kde jakou skříňku a poličku. Po pár dnech zely prázdnotou. Hledali jsme výsledky, aniž bychom se museli strachovat o bezpečnost. Pak jsme si řekli, proč nezkusit vyrobit si vlastní kosmetiku pouze ze surovin, které sami uznáme za vhodné? Po tom, co jsme vyrobili své první mýdlo se naše myšlení změnilo. Celé nás to pohltilo. Uvědomili jsme si, že celou tu "chemii a alchymii" milujeme a že se nedá přestat. Často se nás ptají, kdo vymýšlí receptury, kdo vyrábí, kdo balí mýdla a tak. V práci se střídáme, jak je potřeba. Oba celý proces dobře známe. Receptury vymýšlím hlavně já, Petra. Prosedím měsíce u internetu při studování surovin, jejich účinků, kombinací a pak dlouhé týdny a měsíce v dílně při zkoušení a společném testování prototypů.  Martin je manuálně zručný, jako vyučený truhlář vybudoval výrobnu a v praxi využívá zkušenosti z provozu restaurace při přípravách všeho potřebného pro výrobu. Také se stará o zahradu, protože se o byliny zajímá již od dětství. Zpracování bylin je tedy jeho velká záliba.
 

100% PŘÍRODNÍ SUROVINY

Pečlivě pro Vás vybíráme ty nejkvalitnější suroviny z celého světa. Používáme zejména rostlinné oleje, másla, esence, vosky, biofermenty, hydroláty a extrakty, pokud možno v BIO kvalitě. Velkou část bylin, které používáme, také pěstujeme na naší milované zahradě, nebo sbíráme ve volné přírodě České Sibiře. Syntetické a potencionálně škodlivé suroviny nemají v produktech, které používáme každý den, místo. Pokožka je největším orgánem lidského těla a díky jejím absorbčním vlastnostem do ní může vniknout nepřeberné množství látek. Je třeba si dávat pozor nejen na to, co jíme, ale i na to, co si aplikujeme na pokožku. Přírodní suroviny jsou biokompatibilní s naší pokožkou a mohou přinášet vynikající výsledky. Zavázali jsme se k používání přírodních a pro zdraví netoxických ingrediencí pro jejich prospěšnost a výsledky, které nám přináší. Dokonce spousty aktivních čerstvých surovin! Steroly z granátového jablka, extrakt z protěže, švestka kakadu, papájový enzym, houba shiitake, medvědice lékařská, bambus, Inca Inchi, abysinan, ... to prostě nejsou suroviny, na které narazíte na každém obalu. Zabere nám mnoho času je všechny sehnat. A pokud není zrovna nějaký produkt skladem, je to často proto, že na nějakou surovinu zrovna čekáme. Máme své dodavatele a nechceme surovinu koupit jen tak "někde" narychlo. 

Obal šetrný k životnímu prostředí = žádný obal :-) Bohužel, zákon nám prodávat výrobky bez obalu nedovoluje (například mýdla, protože olej by asi nešel :-) ). Musí na sobě mít mnoho zákonem daných informací.

Naše obaly:

  •  skleněné dózy pro tělová másla a šlehané balzámy - recyklovatelné; víčka z tvrzeného plastu - recyklovatelné
  •  skleněné lahvičky sér a parfémů, pipety olejových sér - recyklovatelné; plastová kapátka - recyklovatelná, polypropylenové a polyetylenové kuličky roll on parfémů - recyklovatelné; zlatá víčka roll on parfémů nerecyklovatelná.
  •  pumpičky phyto deodorantů a květových vod nerecyklovatelné
  •  papírový obal mýdel, provázek - zcela biodegradabilní
  •  aluminiové dózičky lesku a balzámu na rty - nerecyklovatelné (možnost sběrných dvorů)

JSME SVÝMI VLASTNÍMI VÝROBCI

Výzkum, vývoj a výrobní proces od začátku do konce zaručuje vysokou kvalitu v každém aspektu. Vše vyrábíme v malých šaržích, takže ve chvíli, kdy se vám naše produkty dostanou do ruky, jsou čerstvé, jak jen je to možné. Nenecháváme si pro snížení nákladů vyrábět produkty na zakázku, protože milujeme naší práci a věříme, že tento proces je součástí radosti z tvorby. Každý výrobek projde několikrát našima rukama.

 KONCENTROVANÉ FORMULACE

Naše formulace jsou pečlivě propracované a obsahují aktivní a synergicky působící látky. V dnešní době je přírodní kosmetika často jednoduchého složení, ale my věříme, že pokud se jedná o čistě přírodní látky, které se navzájem důmyslně doplňují, tak více je více! Každý produkt má svou komplexní recepturu. Snažíme se, aby byly produkty intenzivně koncentrované a mohly tak dosahovat maximálních výsledků bez jediné kapky či gramu syntetických chemikálií nebo jednoduchých plnidel. Snažíme se hledat takové ingredience, které spolu dohromady souzní v účincích i kvalitě.
Spolupracujeme s odborným chemikem, farmaceutem, botanikem a laboratořemi. Sledujeme nejnovější výzkumy, klinické studie a technologie, abychom byli stále v obraze, co se přírodních látek a konzervačních technologií, týče. Díky tomu vám přinášíme účinné produkty dostupné na trhu přírodní, ručně vyráběné kosmetiky. Věříme, že si mezi našimi výrobky vyberete i Vy.

s úctou Petra a Martin

Magazín

VYBERTE SI Z NAŠÍ NABÍDKY

Buďme přátelé

Přihlašte se k odběru exkluzivních nabídek, novinek a tipů pro zářivou a zdravou pleť

Přihlášením k odběru newsletteru souhlasíte s podmínkami ochrany osobních dat.

ProduktyO násMagazínFAQObchodní podmínkyOchrana osobních datKontakt

Jsme tu pro Vás!

PO - PÁ, 10 - 16 hodin | 777 209 113 | indivo@indivo.cz