MÁTE OPRAVDU CITLIVOU PLEŤ?

eriHledání příčiny, na co vaše pleť reaguje, je velmi zdlouhavý a vyčerpávající proces. Rozumím vám, měla jsem to podobně a vím, kolik starostí a nepříjemností to v každodenním životě znamená.

Celý článek

V dobách kdy jsem závodně plavala a měla pleť přecitlivělou, tak jsem vyzkoušela kde jaký přípravek, abych si od nepříjemných projevů pomohla. Chvíli to fungovalo, pak zase přestalo a tak to šlo pořád dokola. Dnes už ale vím, že má pleť nebyla citlivá, ale permanentně senzibilizovaná častým kontaktem s chlorovanou vodou.

Je tedy důležitě rozlišit, zda máte pleť opravdu citlivou nebo nějakým způsobem senzibilizovanou, což značí přecitlivělost. Většina z nás v tom nevidí rozdíl, protože příznaky bývají často zaměnitelné.

CITLIVÁ PLEŤ

Aby to nebylo tak snadné, citlivá pleť se může vyvinout jako výsledek senzibilizace. V zásadě je ale citlivá pleť dána geneticky a vztahuje se na různé podmínky, které ovlivňují přirozenou funkci kožní bariéry, jako například ekzém, růžovka či kopřivka. Zpravidla se jedná o dlouhodobé stavy, ovlivněné různými obdobími nemoci, hormonálními změnami či stárnutím. Pokud je naše kožní bariéra narušena, zvyšuje se zánětlivost a reaktivita pokožky.

SENZIBILIZOVANÁ PLEŤ

Senzibilizovaná pleť prošla naopak nějakým „traumatem“, které narušilo ochrannou bariéru naší pokožky. Může to být vyvoláno například spálením od slunce, znečištěným prostředím, ve kterém žijeme či v důsledku užívání nějakých léků. Velmi často je to způsobenou nevhodnou kosmetikou. Senzibilizaci může způsobovat klidně jen jedna složka, nebo také celý ten kosmetický koktejl. Všechny tyto faktory snižují hydrataci a obranyschopnost naší pokožky proti infekci, což má za následek nepohodlí, zčervenání, pálení, pnutí a další nepříjemné pocity. Pak je důležité, do jaké míry je naše pokožka schopna se opravit. Její obnova trvá přibližně 6 týdnů, od té doby, co se zbavíme příčiny. A ta příčina? Není snadné ji najít, ale ve většině případů se jedná o nějakou chemickou látku z přípravků, které každý den používáme.

 Vyvarováním se těmto látkám jistě eliminujeme možnost senzibilizace naší pokožky nevhodnou kosmetikou. Fakt, že bychom měli používat minerální ochranný faktor proti slunci, o tom si povíme jindy :-)

Pokud jste z těch, co mají pleť citlivou, můžeme vám doporučit produkty jako jsou například šlehané balzámy a arganový olej, dále pak Regenerační sérum s Růží Otto, extra jemné mýdlo s měsíčkem či Plující oblaka.

Magazín

VYBERTE SI Z NAŠÍ NABÍDKY

Buďme přátelé

Přihlašte se k odběru exkluzivních nabídek, novinek a tipů pro zářivou a zdravou pleť

Přihlášením k odběru newsletteru souhlasíte s podmínkami ochrany osobních dat.

ProduktyO násMagazínFAQObchodní podmínkyOchrana osobních datKontakt

Jsme tu pro Vás!

PO - PÁ, 10 - 16 hodin | 777 209 113 | indivo@indivo.cz